1re Coupe de Bertrange
Bertrange 03.11 - 04.11.2022
Final Ranking crosstable after 7 Rounds
Rk. Name Rtg Club Kat FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts. TB1 TB2 TB3
1 Salomeia Mihai 1337 Bertrange U14 ROU 29b1 10w1 9w 3b1 5w1 2b1 4w1 6.5 0.0 25.5 32.0
2 Pezzotta Anakien 1277 Schifflange U12 LUX 31w1 18b1 4w1 5b1 6w1 1w0 7b1 6.0 0.0 26.5 32.0
3 Meher Adwaye 1307 Strassen U12 LUX 36b1 11w 16b1 1w0 19b1 13w1 9b1 5.5 0.0 22.5 26.0
4 Esmer Kemal Eymen 1547 Bertrange U14 LUX 22b1 12w1 2b0 17w1 9w1 6b1 1b0 5.0 0.0 25.5 32.5
5 Sivashankar Samyukta 1349 Differdange U12 LUX 25b1 17w1 15b1 2w0 1b0 12w1 11b1 5.0 0.0 24.5 31.5
6 Santini Ettore 1362 Bertrange U16 LUX 33b1 24w1 14b1 11w1 2b0 4w0 10b1 5.0 0.0 23.0 28.0
7 Esmer Hamza 1259 Bertrange U08 LUX 18w0 27b1 32w1 12b1 10w1 8b1 2w0 5.0 0.0 22.5 27.0
8 Benismail Elyas 1250 Schifflange U16 LUX 9w0 31b1 21w1 27b1 13w1 7w0 14b1 5.0 0.0 20.0 24.5
9 Bohn Sean 1580 Schifflange U16 LUX 8b1 16w1 1b 14w1 4b0 11w 3w0 4.0 0.0 26.0 34.0
10 Pinto Ernests 1200 Differdange U08 LUX 13w1 1b0 28w1 20w1 7b0 16b1 6w0 4.0 0.0 24.5 30.5
11 Ortiz Bogdanov Santiago 1341 Differdange U12 LUX 35w1 3b 24w1 6b0 20w1 9b 5w0 4.0 0.0 23.0 27.0
12 Dhivakar Viduyut 1345 Differdange U10 LUX 23w1 4b0 18w1 7w0 31b1 5b0 21w1 4.0 0.0 21.5 26.5
13 Capun Ian 1137 Schifflange U10 LUX 10b0 34w1 25b1 15w1 8b0 3b0 22w1 4.0 0.0 21.5 26.0
14 Zinoviev Daniil 1547 Differdange U16 UKR 28w1 21b1 6w0 9b0 32w1 15b1 8w0 4.0 0.0 21.0 25.5
15 Muralidharan Aadhav 1200 Differdange U12 LUX 20b1 19w1 5w0 13b0 17b1 14w0 24b1 4.0 0.0 20.5 27.0
16 Schreiner Kevin 1265 Schifflange U12 LUX 34b1 9b0 3w0 18b1 23w1 10w0 19b1 4.0 0.0 20.5 25.0
17 Clement Dave 1278 Schifflange U16 LUX 30w1 5b0 23w1 4b0 15w0 31b1 27w1 4.0 0.0 19.5 24.0
18 Guo Johnny 1200 Schifflange U10 LUX 7b1 2w0 12b0 16w0 34w1 20b 28w1 3.5 0.0 22.5 26.5
19 Lobina Thomas 1117 Thionville U08 FRA 27w 15b0 22w1 21b1 3w0 28b1 16w0 3.5 0.0 19.5 24.5
20 Solovev Nikolai 1172 Bertrange U08 LUX 15w0 29b1 35w1 10b0 11b0 18w 32b1 3.5 0.0 18.0 21.0
21 Hevessy Marty 1191 Thionville U08 FRA 26b1 14w0 8b0 19w0 30b1 32w1 12b0 3.0 0.0 19.5 24.0
22 Reddy Handyalu Kiran 1238 Differdange U08 LUX 4w0 23b0 19b0 36w1 26b1 33w1 13b0 3.0 0.0 18.5 20.5
23 Santhanakrishnan Nithin 1200 Differdange U10 LUX 12b0 22w1 17b0 25w1 16b0 26w0 33b1 3.0 0.0 18.0 23.0
24 Clement Dana 1398 Schifflange U12 LUX 32w1 6b0 11b0 31w0 35w1 27b1 15w0 3.0 0.0 17.5 20.5
25 Vernardos Vasileios 1205 Bertrange U12 LUX 5w0 30b1 13w0 23b0 27w0 35b1 31w1 3.0 0.0 17.0 20.0
26 Guzdziol Olaf 1200 Manternach U08 LUX 21w0 28b 27w0 34b 22w0 23b1 35w1 3.0 0.0 14.0 16.5
27 Piocel Alann 1200 Roeser U14 LUX 19b 7w0 26b1 8w0 25b1 24w0 17b0 2.5 0.0 20.5 26.5
28 Macia Tell Dario 1250 Bertrange U10 LUX 14b0 26w 10b0 29w1 33b1 19w0 18b0 2.5 0.0 18.0 22.5
29 Cebotari Luca 1200 Differdange U10 LUX 1w0 20w0 33b0 28b0 36w1 30b 34b1 2.5 0.0 17.0 18.5
30 Senin Sergey 1200 Differdange U12 LUX 17b0 25w0 34b1 32b0 21w0 29w 36b1 2.5 0.0 14.5 16.0
31 Frisch Jan Raphael 1200 Manternach U10 LUX 2b0 8w0 36b1 24b1 12w0 17w0 25b0 2.0 0.0 22.0 25.0
32 Manikandan Advaith 1212 Differdange U12 LUX 24b0 33w1 7b0 30w1 14b0 21b0 20w0 2.0 0.0 18.5 23.0
33 Riccucci Sara 1200 Schifflange U12 LUX 6w0 32b0 29w1 35b1 28w0 22b0 23w0 2.0 0.0 16.0 19.0
34 Gundala Hanmisha 1200 Differdange U12 LUX 16w0 13b0 30w0 26w 18b0 36b1 29w0 1.5 0.0 17.0 19.5
35 Bondili Anish Nihaan Singh 1200 Differdange U10 LUX 11b0 36w1 20b0 33w0 24b0 25w0 26b0 1.0 0.0 16.5 18.5
36 Senin Artem 1200 Differdange U10 LUX 3w0 35b0 31w0 22b0 29b0 34w0 30w0 0.0 0.0 15.5 18.0
Annotation:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)