COUPE ANTOINE PISCITELLI    
  DIFFERDANGE 22.12.2001                  
                                     
  Rang Teilnehmer     ELO Club   1 2 3 4 5 6 7 Pkte Sum  
  1 Habibi Ali     2350 DUD   41w1 39s1 4w1 2s1 6w1 3s0 5w1 6.0 26.0  
  2 Monaville Guy   2155 PER   35w1 32s1 14w1 1w0 8s1 9s1 3w1 6.0 24.0  
  3 Hartung Jerry   2085 DIF   50w1 20s1 13w1 6s 18w1 1w1 2s0 5.5 25.0  
  4 Gengler Pierre   2000 DIF   17s1 11w1 1s0 10w 37s1 30w1 12s1 5.5 21.0  
  5 Goerens Paul   2057 DIF   28w1 29s1 19w 9s 13w1 7s1 1s0 5.0 22.5  
  6 Feller Josy     2200 ECH   54s1 30w1 12s1 3w 1s0 8w 19s1 5.0 22.0  
  7 Kirsch Laurent   1000     37s1 22w1 8s0 16w1 10s1 5w0 30s1 5.0 21.0  
  8 Schlter Yves   2079 DIF   36s 33w1 7w1 19s1 2w0 6s 25w1 5.0 20.5  
  9 Risch Michel   2052 DIF   33s 36w1 31s1 5w 22s1 2w0 27s1 5.0 20.5  
  10 Ludewig Robert   1964 SCH   59w1 55s1 18w 4s 7w0 24s1 20w1 5.0 20.5  
  11 Piscitelli Jos   1810 BEL   62w1 4s0 40w 50s1 21s 23w1 18w1 5.0 18.0  
  12 Jeitz Christian   2024 DIF   40w1 26s1 6w0 28s1 20w1 18s 4w0 4.5 21.0  
  13 Conrady Alphonse 1915 NOR   56s1 16w1 3s0 17w1 5s0 31w1 15s 4.5 19.5  
  14 Baskewitsch Pierre 1982 ERR   43s1 24w1 2s0 37w 23s 16w 33s1 4.5 18.5  
  15 Origer Muriel   1504 BON   21s0 64w1 27s1 24w1 30s0 22w1 13w 4.5 17.5  
  16 Dosch Pascal   1770 Sarreguemines 51w1 13s0 45w1 7s0 28w1 14s 32w1 4.5 17.0  
  17 Agoviz Enes   1527 SCH   4w0 62s1 32w1 13s0 29w1 37s 39w1 4.5 16.0  
  18 Stull Norbert   2090 DIF   34s1 25w1 10s 21w1 3s0 12w 11s0 4.0 20.5  
  19 Lockwood William 1870 GK 3000 38s1 23w1 5s 8w0 31s 42w1 6w0 4.0 19.0  
  20 Noirel-Rousselot Loc 1790 Tressange 63s1 3w0 43s1 38w1 12s0 21w1 10s0 4.0 18.0  
  21 Hisette Christophe 1991 PET   15w1 31s 49w1 18s0 11w 20s0 46w1 4.0 17.5  
  22 Wagener Christophe 1888 SCH   44w1 7s0 35w1 26s1 9w0 15s0 41w1 4.0 17.0  
  23 Weyand Fernand   1000 Mandelbachtal 46w1 19s0 41w1 39s 14w 11s0 37w1 4.0 16.5  
  24 Bishop Peter   1780 SCH   60w1 14s0 44w1 15s0 35w1 10w0 42s1 4.0 16.0  
  25 Leclerc Mohamed   1830 Tressange 53w1 18s0 28w0 59s1 34s1 38w1 8s0 4.0 16.0  
  26 Gras Jean     1743 DIF   64s1 12w0 52s1 22w0 43s1 27w0 38s1 4.0 16.0  
  27 Birtz Claude   1798 SCH   58w 49s 15w0 44s1 41w1 26s1 9w0 4.0 15.5  
  28 Dahm Ren   1593 NOR   5s0 63w1 25s1 12w0 16s0 47w1 54s1 4.0 14.0  
  29 Geschwindt Gilbert 1778 SCH   48s1 5w0 38s0 56w1 17s0 36w1 40s1 4.0 14.0  
  30 Hengel Guy     1838 WAS   45w1 6s0 50w 40s1 15w1 4s0 7w0 3.5 16.5  
  31 Nicolas Daniel   1690 GK 3000 52s1 21w 9w0 51s1 19w 13s0 35w 3.5 16.0  
  32 Marchal Jrmy   1800 GK 3000 61s1 2w0 17s0 33w1 36s 34w1 16s0 3.5 14.5  
  33 Agovic Rizo   1542 SCH   9w 8s0 58w1 32s0 51w1 49s1 14w0 3.5 13.5  
  34 Steil-Antoni Fiona   1640 DIF   18w0 53s1 39w 49s1 25w0 32s0 50w1 3.5 13.5  
  35 Marzadori Jean   1642 SCH   2s0 57w1 22s0 47w1 24s0 44w1 31s 3.5 12.5  
  36 Marchal Roger   1600 GK 3000 8w 9s0 51w 53s1 32w 29s0 49w1 3.5 12.5  
  37 Steil Raymond   1717 ERR   7w0 58s1 55w1 14s 4w0 17w 23s0 3.0 14.0  
  38 Donini Carlo   1398 SCH   19w0 46s1 29w1 20s0 50w1 25s0 26w0 3.0 14.0  
  39 Marzadori Edmond 1833 SCH   47s1 1w0 34s 23w 42s0 43w1 17s0 3.0 13.5  
  40 Reisdorf Jean-Pierre 1536 BET   12s0 48w1 11s 30w0 46w 45s1 29w0 3.0 12.0  
  41 Marchal Philippe   1650 Yutz   1s0 47w1 23s0 52w1 27s0 57w1 22s0 3.0 12.0  
  42 Maas Roland   1655 DIF   49w0 44s0 62w1 45s1 39w1 19s0 24w0 3.0 12.0  
  43 Reuland Fabrice   1490 DIF   14w0 60s1 20w0 55s1 26w0 39s0 53s1 3.0 11.0  
  44 Ramdedovic Mirza 1430 SCH   22s0 42w1 24s0 27w0 62s1 35s0 60w1 3.0 10.0  
  45 Nicolas Aurlien   1360 GK 3000 30s0 54w1 16s0 42w0 58s1 40w0 57s1 3.0 10.0  
  46 Schuster Grard   1656 DIF   23s0 38w0 57s 54w1 40s 56w1 21s0 3.0 10.0  
  47 Steil-Antoni Dario   1359 DIF   39w0 41s0 48w1 35s0 60w1 28s0 55w1 3.0 9.0  
  48 Kirsch Fabienne   1206 DIF   29w0 40s0 47s0 63w1 57s0 62w1 56s1 3.0 7.0  
  49 Schoetter Robert   1000     42s1 27w 21s0 34w0 59s1 33w0 36s0 2.5 13.0  
  50 Musseleck Mickael 1610 Yutz   3s0 61w1 30s 11w0 38s0 52w1 34s0 2.5 10.5  
  51 Piotrowski Alexandre 1100 Tressange 16s0 56w1 36s 31w0 33s0 54w0 62s1 2.5 9.5  
  52 Leardini Jean-Marc 1000 DIF   31w0 59s1 26w0 41s0 53w 50s0 61w1 2.5 8.5  
  53 Brunat David   1350 Verdun Philidor 25s0 34w0 64s1 36w0 52s 61s1 43w0 2.5 8.5  
  54 Osmanovic Muslija 1650 DIF   6w0 45s0 61w 46s0 63w1 51s1 28w0 2.5 7.5  
  55 Kirsch Graldine   1000 DIF   w+ 10w0 37s0 43w0 56s0 58w1 47s0 2.0 9.0  
  56 Bervas Yannick   1441 DOB   13w0 51s0 60w1 29s0 55w1 46s0 48w0 2.0 8.0  
  57 Greisch Sascha   1350 DIF     35s0 46w 58s 48w1 41s0 45w0 2.0 7.5  
  58 Nicolas Xavier   1270 Yutz   27s 37w0 33s0 57w 45w0 55s0 63w1 2.0 6.5  
  59 Ludewig Daniela   1456 SCH   10s0 52w0 63s1 25w0 49w0 60s0 64s1 2.0 6.0  
  60 Branquinho Bruno   1235 DIF   24s0 43w0 56s0 64w1 47s0 59w1 44s0 2.0 6.0  
  61 Schram Philippe   1300 DIF   32w0 50s0 54s 62w0 64s1 53w0 52s0 1.5 5.5  
  62 Schockmel Tom   1344 DIF   11s0 17w0 42s0 61s1 44w0 48s0 51w0 1.0 4.0  
  63 Kirsch Christiane   1250 DIF   20w0 28s0 59w0 48s0 54s0 64w1 58s0 1.0 2.0  
  64 Bervas Julien   1000     26w0 15s0 53w0 60s0 61w0 63s0 59w0 0.0 0.0