Russian Chess School St. Petersburg Children's Rapid (<1200 Elo)
St. Petersburg 13.04.2019
Rank Player ELO FED 1.Тур 2.Тур 3.Тур 4.Тур 5.Тур 6.Тур Pts Buch
1 Ермолаев Александр 1145 RUS 37b1 14w1 12b1 2w1 4w1 3b 5.5 23.0
2 Зарипова Наилия 1188 RUS 28w1 6b1 7w1 1b0 5w1 13b1 5.0 24.5
3 Ortiz Bogdanov Pablo 1000 LUX 5w 28b1 27w1 8b1 19w1 1w 5.0 22.0
4 Селенин Федор Дмитриевич 1180 RUS 32w1 29b1 15w1 16w1 1b0 7b1 5.0 19.5
5 Черкезян Гарегин 1125 RUS 3b 22w1 13b1 9w1 2b0 12w1 4.5 24.0
6 Колесников Сергей Денисович 1098 RUS 38b1 2w0 31b1 22w1 12b 16w1 4.5 17.5
7 Джанаев Иосиф Валерьевич 1045 RUS 8b1 9w1 2b0 18w1 16b1 4w0 4.0 24.0
8 Хренкова София 1199 RUS 7w0 33b1 21b1 3w0 23b1 18w1 4.0 19.0
9 Гончаров Егор 1143 RUS 33w1 7b0 32w1 5b0 28w1 15b1 4.0 17.5
10 Колесников Александр Денисович 1115 RUS 15w0 20b0 24w1 30b1 26w1 17b1 4.0 16.5
11 Юрков Тимофей 1093 RUS 24w1 17b0 30w1 15b0 20w1 19b1 4.0 16.5
12 Антипьев Олег 1088 RUS 35w1 19b1 1w0 17b1 6w 5b0 3.5 22.5
13 Кудряшов Михаил 1179 RUS 26w1 27b 5w0 29b1 15w1 2w0 3.5 20.0
14 Ермолаев Даниил 1057 RUS 39w1 1b0 20w1 19b0 25w 27b1 3.5 17.0
15 Ortiz Bogdanov Santiago 1000 LUX 10b1 18w1 4b0 11w1 13b0 9w0 3.0 23.5
16 Репьев Данил Вадимович 1132 RUS 36b1 21w1 17w1 4b0 7w0 6b0 3.0 20.5
17 Пименов Дмитрий Андреевич 1197 RUS 23b1 11w1 16b0 12w0 34b1 10w0 3.0 19.5
18 Мотуз Михаил 1126 RUS 20w1 15b0 26w1 7b0 27w1 8b0 3.0 19.5
19 Алимурзаев Артем Тимурович 1179 RUS 31b1 12w0 37b1 14w1 3b0 11w0 3.0 19.0
20 Кузнецов Игорь Андреевич 1000 RUS 18b0 10w1 14b0 21w1 11b0 37w1 3.0 18.0
21 Потапович Владимир Павлович 1034 RUS -1 16b0 8w0 20b0 22w1 35b1 3.0 17.5
22 Шарапов Георгий Александрович 1000 RUS 30w1 5b0 29w1 6b0 21b0 31w1 3.0 17.5
23 Ниязова Нармина Ниязи Гызы 1045 RUS 17w0 24b1 25w1 27b0 8w0 30b1 3.0 16.5
24 Смирнягин Тихон Данилович 1000 RUS 11b0 23w0 10b0 -1 32w1 29b1 3.0 16.0
25 Черныш Артем 1000 RUS 27w0 -1 23b0 31w1 14b 28b 3.0 15.5
26 Белов Егор Н 1000 RUS 13b0 38w1 18b0 39w1 10b0 34w1 3.0 14.0
27 Куликов Кирилл 1086 RUS 25b1 13w 3b0 23w1 18b0 14w0 2.5 20.5
28 Федорова Дарья Владимировна 1035 RUS 2b0 3w0 38b1 37w1 9b0 25w 2.5 18.5
29 Кораблев Степан 1090 RUS 34b1 4w0 22b0 13w0 38b1 24w0 2.0 17.0
30 Гусев Святослав Денисович 1000 RUS 22b0 34w1 11b0 10w0 39b1 23w0 2.0 16.5
31 Яковлев Андрей Павлович 1021 RUS 19w0 35b1 6w0 25b0 33w1 22b0 2.0 16.5
32 Рощектаева Юлия Алексеевна 1026 RUS 4b0 36w1 9b0 34w0 24b0 38w1 2.0 16.0
33 Докучаев Владислав Андреевич 1000 RUS 9b0 8w0 34b0 36w1 31b0 -1 2.0 14.5
34 Травин Денис Дмитриевич 1000 RUS 29w0 30b0 33w1 32b1 17w0 26b0 2.0 13.5
35 Чавалах Николай Александрович 1000 RUS 12b0 31w0 36b1 38w0 37b1 21w0 2.0 11.5
36 Докучаев Денис Андреевич 1000 RUS 16w0 32b0 35w0 33b0 -1 39w1 2.0 9.5
37 Высоцкий Александр Игоревич 1000 RUS 1w0 39b1 19w0 28b0 35w0 20b0 1.0 16.5
38 Пахоруков Алексей 1000 RUS 6w0 26b0 28w0 35b1 29w0 32b0 1.0 16.0
39 Чихирев Святослав Анатольевич 1000 RUS 14b0 37w0 -1 26b0 30w0 36b0 1.0 12.5