JUGEND-THEMA-TURNIER
Schifflingen 26.06.2021
RANG TEILNEHMER ELO KAT CLUB R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 PKTE SUM
1. Bourg Nicolas 1393 U14 DIFF 33s1 11w1 15s1 3w1 2s1 9w1 4w1 20s1 6s1 9.0 45.0
2. Salomeia Mihai 1381 U12 ROE 27s1 4w1 8s1 9w1 1w0 3s1 10w1 5s 11w1 7.5 39.0
3. Ortiz Bogdanov Pablo 1369 U14 DIFF 14s1 5w1 7s1 1s0 18w1 2w0 20s1 12w1 4s 6.5 34.5
4. Santini Ettore 1247 U16 ROE 34s1 2s0 24w1 26w1 6s1 7w1 1s0 9w1 3w 6.5 33.5
5. Bohn Sean 1200 U14 SCH 16w1 3s0 19w1 6w0 24s1 22s1 21w1 2w 9s1 6.5 30.0
6. Stan Luca 1376 U10 DIFF 36w1 7s0 22w1 5s1 4w0 20w1 12s1 13s1 1w0 6.0 31.0
7. Gicquel Ioan 1200 U08 ROE 31s1 6w1 3w0 15s1 21w0 4s0 25w1 10s1 19w1 6.0 29.0
8. Gonzalez-Gomez Hugo 1287 U14 SCH 35s1 12w1 2w0 18s0 23w1 14s0 24w1 21s1 13w1 6.0 28.0
9. Frappini Matis 1560 U16 SCH 13w1 21s1 10w1 2s0 11w1 1s0 14w1 4s0 5w0 5.0 32.0
10. Lequeux Sylvain 1319 U16 DIFF 18s1 26w1 9s0 14w1 20s0 16w1 2s0 7w0 22s1 5.0 28.0
11. Reding Sevda 1260 U14 DUD 24w1 1s0 23w1 22s1 9s0 12w0 16s1 14w1 2s0 5.0 27.0
12. Ye Kessen 1200 U10 SCH 17w1 8s0 13w1 20w0 28s1 11s1 6w0 3s0 29w1 5.0 26.0
13. Clement Dave 1200 U16 SCH 9s0 25w1 12s0 31w1 26s1 18w1 15s1 6w0 8s0 5.0 26.0
14. Pezzotta Anakien 1200 U12 SCH 3w0 31w1 28s1 10s0 15w1 8w1 9s0 11s0 23w1 5.0 25.0
15. Orlov Alexandre 1336 U14 DIFF 23w1 19s1 1w0 7w0 14s0 30s1 13w0 25s1 20w1 5.0 24.0
16. Ye Kebin 1200 U12 SCH 5s0 27w1 20s0 34w1 17w1 10s0 11w0 29s1 21w1 5.0 22.0
17. Clement Dana 1200 U12 SCH 12s0 35w1 26s0 19w1 16s0 23w0 28s1 27w1 18s1 5.0 20.0
18. Plard Axel 1200 U12 DIFF 10w0 32s1 21w1 8w1 3s0 13s0 22w1 23s 17w0 4.5 25.0
19. Riccucci Olivier 1200 U12 SCH 29s1 15w0 5s0 17s0 34w1 27w1 23s 24w1 7s0 4.5 25.5
20. Andr James Power 1226 U16 DIFF 22w0 30s1 16w1 12s1 10w1 6s0 3w0 1w0 15s0 4.0 26.0
21. Banys Nojus 1250 U12 ROE 25s1 9w0 18s0 33w1 7s1 26w1 5s0 8w0 16s0 4.0 24.0
22. Stammet Tho 1200 U14 ROE 20s1 28w1 6s0 11w0 27s1 5w0 18s0 33s1 10w0 4.0 24.0
23. Piocel Alann 1200 U14 ROE 15s0 29w1 11s0 28w1 8s0 17s1 19w 18w 14s0 4.0 20.5
24. Reding Deyan 1200 U12 DUD 11s0 33w1 4s0 32s1 5w0 31w1 8s0 19s0 30w1 4.0 19.0
25. Reyter Leeland 1200 U12 SCH 21w0 13s0 27s0 35w1 31s1 33w1 7s0 15w0 28s1 4.0 16.0
26. Xu Junhao 1200 U12 SCH 32w1 10s0 17w1 4s0 13w0 21s0 29w0 + 27s 3.5 18.5
27. Gonzalez-Gomez Damien 1200 U12 SCH 2w0 16s0 25w1 29s1 22w0 19s0 30w1 17s0 26w 3.5 16.5
28. Probst Viktor 1300 U16 SCH 30w1 22s0 14w0 23s0 12w0 32s1 17w0 35s1 25w0 3.0 15.0
29. Senin Sergey 1248 U10 DIFF 19w0 23s0 34s1 27w0 33s0 35w1 26s1 16w0 12s0 3.0 14.0
30. Prabhu Prasan 1200 U08 SCH 28s0 20w0 33s0 36s1 32w1 15w0 27s0 34w1 24s0 3.0 13.0
31. Todeschini GabrieL 1390 U12 DIFF 7w0 14s0 36w1 13s0 25w0 24s0 35s1 32w1 3.0 12.0
32. Al-Bardi Huda 1200 U12 SCH 26s0 18w0 35s1 24w0 30s0 28w0 + 31s0 33w1 3.0 11.0
33. Czibula Laurent 1200 U12 DUD 1w0 24s0 30w1 21s0 29w1 25s0 34s 22w0 32s0 2.5 13.5
34. Riccucci Sara 1200 U10 SCH 4w0 36s 29w0 16s0 19s0 + 33w 30s0 35w0 2.0 9.5
35. Prott Dylan 1200 U12 SCH 8w0 17s0 32w0 25s0 + 29s0 31w0 28w0 34s1 2.0 6.0
36. Leahu Dragos 1200 U8 ROE 6s0 34w 31s0 30w0 0.5 4.0