FIDE Online Rapid World Cup Cadets & Youth
Date : 2021/08/06 to 2021/08/10
SNo Rtg FED Name 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Points Rank Group
136 1187 LUX Ortiz Bogdanov Santiago 0 1 1 0 0 0 0 1 0 3.5 161 Open 12
181 1144 LUX Ortiz Bogdanov Pablo 0 0 1 0 0 1 1 1 0 4.5 138 Open 14
60 0 LUX Antikyan Arina 0 0 0 0 0 1 1 1 1 1 5 87 Girls 10
150 0 LUX Sivashankar Samyukta 0 0 1 0 0 0 1 1 4 121 Girls 12
77 1411 LUX Biryukov Sasha 0 0 1 0 0 1 1 1 0 0 4 74 Girls 18
Rd. SNo Title Name               Rating FED Points Result
Ortiz Bogdanov Santiago 1187 LUX Rp:1298 Pts. 3.5
1 37 Md. Sajidul Haque 1740 BAN 6 w 0
2 200 Zhang Alexander 0 GUY 3 s 1
3 75 Po`e-Tofaeono Hunter 1463 NZL 4 w 1
4 53 Lin Leo 1650 CAN 6 s 0
5 44 Dzoba Demian 1692 UKR 6.5 s 0
6 81 Battistelli Fausto 1431 BEL 4 w
7 73 Abhyuday Santhosh 1474 IND 6 s 0
8 102 Bianchi Santaria Andy Ronald 1328 PER 4.5 w 0
9 175 Mammadov Ismayil 0 AZE 3.5 s 1
10 112 Shi Michael 1301 CAN 4.5 w 0
Ortiz Bogdanov Pablo 1144 LUX Rp:1424 Pts. 4.5
1 74 AGM Sahib Singh 1745 IND 7 s 0
2 114 Abris Cedric Kahlel 1548 PHI 5 w 0
3 112 Willder Matthew 1555 SCO 3 s 1
4 128 Adam Rafael 1474 CAN 4 w 0
5 140 Garcia Figueroa Nathaniel I. 1399 PUR 3 s 0
6 212 Spencer Justin 0 CAY 3 w 1
7 144 Laksiri A A Kavishka Gimshan 1387 SRI 4 s 1
8 116 Ofile Masilo 1506 BOT 3.5 w 1
9 115 Brozynski Patryk 1547 IRL 6 s 0
10 132 Wangthumboon Patawee 1438 THA 4.5 w
Antikyan Arina 0 LUX Rp:1000 Pts. 5.0
1 137 Rilje Lucija 0 CRO 4 s 0
2 105 Liu Kailey 0 CAN 5 w 0
3 97 Hoek Lore 0 ACC 3 s 0
4 99 Jimenez Salas Fabiana 0 PER 5 w 0
5 146 Suresh Aaradhya 0 ACC 4.5 s 0
6 147 Swasey Dayna-Simone 0 JAM 2 w 1
7 92 Hadassah-Mercy Aforo Tandoh 0 GHA 1.5 s 1
8 102 Katic Sara 0 CRO 4 w 1
9 101 Jordan Christina 0 SUI 4 s 1
10 117 Miya Minentle Tshegofatso 0 RSA 4 w 1
Sivashankar Samyukta 0 LUX Rp:1025 Pts. 4.0
1 73 Rice Leah 1209 SGP 6 w 0
2 109 Perez Bautista Dayanna Victoria 1037 PER 4.5 s 0
3 127 Lall Anaya 0 GUY 3 w 1
4 61 Jagadale Ishwari 1235 IND 6 s 0
5 111 Salazar Salinas Maria Jose 1011 BOL 4 w 0
6 101 Villegas Garcia Renata Alejandra 1076 BOL 4 s
7 79 Javornik Lina 1195 SLO 2.5 w 0
8 89 Papeta Ariadni 1128 CYP 2.5 s
9 121 Hephzibah Awura-Ama Manubea Tandoh 0 GHA 3 w 1
10 99 Maya Otimile 1079 BOT 3 s 1
Biryukov Sasha 1411 LUX Rp:1546 Pts. 4.0
1 25 Pecorini Angie 1930 SUI 5.5 s 0
2 20 WIM Nassr Lina 1970 ALG 6.5 s 0
3 97 Andhin Chethanah 0 MRI 3 w 1
4 55 Benito De Leo Estefania 1651 MEX 5.5 w 0
5 31 WCM Ahmed Walijah 1904 BAN 5.5 s 0
6 98 Barnor Mary 0 GHA 3 w 1
7 94 Espinoza Coca Laura 1155 BOL 3 w 1
8 48 Acosta Florencia 1716 ARG 4 s 1
9 32 Poorna Sri M.K 1904 IND 5 w 0
10 24 Skaslien Ingrid 1950 NOR 5 s 0
Organizer(s) : FIDE, Georgian Chess Federation, Georgian Chess Club "64"
Time control (Rapid) : 10min+3sec/move