Challenge Hasi SCHMITZ 17.05.2003
Rang Teilnehmer Club TWZ 1 2 3 4 5 6 7 Pkte Sum BH
1 Mllen Armin 2093 58w1 42s1 9w1 25s1 7s1 19w1 3s 6.5 27.5 31.0
2 Ludewig Robert SCH 1881 52w1 36s1 19w 20s 26w1 11s1 9w1 6.0 23.5 30.5
3 Kaber Claude BEL 2171 31w1 26s1 25w0 15s1 17w1 8s1 1w 5.5 22.5 33.5
4 Rggerberg Wilhelm 2102 41w1 39s1 22w 12s 10s 44w1 19s1 5.5 22.0 30.5
5 Lucifora Nicolas BON 1848 61w1 43s0 41w1 46s1 53w1 20s1 6w 5.5 21.5 27.0
5 Agovic Rizo SCH 1755 71w1 20s0 49w1 75s1 25w1 7s1 5s 5.5 21.5 27.0
7 Cerasi Umberto SCH 1981 54s1 16w1 30s1 24s1 1w0 6w0 28s1 5.0 23.0 32.0
8 Recht Romain BIS 1952 49w1 53s1 43w1 11s1 19w0 3w0 34s1 5.0 23.0 29.0
9 Rastoder Selim ERR 1818 35s1 37w1 1s0 29w1 54s1 10w1 2s0 5.0 22.0 32.5
10 Kalmes Ren BON 1981 59w1 34s1 12w 22s1 4w 9s0 33w1 5.0 22.0 31.0
11 Mllen Jrgen 2018 48s1 45w1 21s1 8w0 28s1 2w0 26s1 5.0 22.0 30.5
12 Wagener Christophe SCH 1796 60s1 32w1 10s 4w 13s 16w1 20s 5.0 21.5 32.0
13 Schuller Jean-Claude BEL 1925 50w1 33s1 24w0 30s1 12w 15s 31w1 5.0 20.5 29.5
14 Mergeai Christophe BON 1817 83w1 15s 23w 36s1 24w 18s 38w1 5.0 20.0 28.5
15 Agovic Enes SCH 1639 77s1 14w 29s1 3w0 67s1 13w 27w1 5.0 20.0 28.0
16 Scholtes Tho ERR 1699 88w1 7s0 61w1 31s1 27w1 12s0 25w1 5.0 20.0 26.0
17 Lorentz Jacques BON 1810 78s1 29w0 68s1 37w1 3s0 32w1 35s1 5.0 19.0 26.0
18 Hengel Guy WAS 1852 44s 31w0 72s1 35w1 45s1 14w 24s1 5.0 17.5 26.5
19 Podgornei Liviu SCH 2140 56s1 28w1 2s 67w1 8s1 1s0 4w0 4.5 22.5 32.5
20 Stull Norbert DIF 2098 68s1 6w1 67s 2w 21s1 5w0 12w 4.5 21.0 31.5
21 Stelzer Wolfgang 1777 85w1 75s1 11w0 55s1 20w0 24s 43s1 4.5 19.0 23.5
22 Zigrand Roger PER 1832 57w1 55s1 4s 10w0 44s0 47w1 45s1 4.5 18.5 27.0
23 Kirsch Grard SCH 1952 47s1 30w0 14s 45w0 72s1 48w1 46s1 4.5 15.5 25.5
24 Sandkhler Herbert 1656 86w1 27s1 13s1 7w0 14s 21w 18w0 4.0 20.5 29.5
25 Wagner Steven DIF 1901 73s1 46w1 3s1 1w0 6s0 37w1 16s0 4.0 20.0 32.5
26 Mossong Bernadette PER 1771 82s1 3w0 58s1 32w1 2s0 56w1 11w0 4.0 18.0 28.5
27 Birtz Claude SCH 1848 76s1 24w0 56s1 43w1 16s0 29w1 15s0 4.0 18.0 26.5
27 Ragozin Alexandre WAS 1762 87w1 19s0 59w1 40s1 11w0 36s1 7w0 4.0 18.0 26.5
29 Rodesch Toni PER 1587 62w1 17s1 15w0 9s0 64w1 27s0 57w1 4.0 17.0 28.0
30 Agovic Esad BON 1693 70w1 23s1 7w0 13w0 68s1 38s0 58w1 4.0 17.0 26.5
31 Ramdedovic Mirza SCH 1538 3s0 18s1 38w1 16w0 60s1 67w1 13s0 4.0 16.0 30.0
32 Kremer Nicolas DUD 1554 38w1 12s0 66w1 26s0 62w1 17s0 60w1 4.0 16.0 27.0
33 Hibbert Nigel 1689 72s1 13w0 35s0 51w1 58s1 57w1 10s0 4.0 16.0 26.0
34 Schmitz Karl-Heinz 1721 79s1 10w0 47s0 65w1 41s1 54w1 8w0 4.0 16.0 25.5
35 Conrad Heike 1307 9w0 86s1 33w1 18s0 75w1 53s1 17w0 4.0 16.0 25.0
36 Cosic Mehmedalija BIS 1672 84s1 2w0 78s1 14w0 59s1 28w0 54s1 4.0 16.0 24.5
37 Dhaene Gilbert ERR 1599 89w1 9s0 63w1 17s0 61w1 25s0 62w1 4.0 16.0 24.0
38 Teusch Christian 791 32s0 82w1 31s0 78w1 52s1 30w1 14s0 4.0 15.0 24.5
39 Antoni Olivier 1761 65s1 4w0 48s1 54w0 56s0 76w1 44s1 4.0 15.0 23.5
40 Marinho Manuel BIS 1592 81s1 67w0 69s1 28w0 57s0 77w1 59s1 4.0 15.0 19.0
41 Plumer Jacques WAS 1511 4s0 44w1 5s0 80w1 34w0 63s1 53w1 4.0 13.0 26.5
42 Duchesne Arnaud SCH 1752 51s1 1w0 54s0 60w0 79s1 65w1 56s1 4.0 13.0 24.0
43 Galassi Daniel WAS 1660 64w1 5w1 8s0 27s0 49w 50s1 21w0 3.5 16.5 29.0
44 Conrad Werner 1349 18w 41s0 52w1 50s1 22w1 4s0 39w0 3.5 15.5 30.0
45 Schumacher Alain BON 1734 74w1 11s0 50w 23s1 18w0 55s1 22w0 3.5 15.5 28.0
46 Neu Georges WAS 1682 66w1 25s0 57w1 5w0 48s 49s1 23w0 3.5 15.5 27.0
47 Pletsch Claude DUD 1424 23w0 70s1 34w1 53s0 55w 22s0 67s1 3.5 13.5 24.0
48 Derrmann Thierry DUD 1450 11w0 74s1 39w0 66s1 46w 23s0 70w1 3.5 12.5 25.0
49 Dupont Marc DUD 1438 8s0 79w1 6s0 84w1 43s 46w0 69s1 3.5 12.5 23.5
50 Lagendijk Tom SCH 1421 13s0 80w1 45s 44w0 73s1 43w0 68s1 3.5 12.5 22.5
51 Schroeder Dennis SCH 1200 42w0 59s0 89w1 33s0 86w1 61s1 55w 3.5 10.5 19.0
52 Nepper Franois WAS 1387 2s0 72w 44s0 83w1 38w0 74s1 75w1 3.5 10.0 22.5
53 Lieser Pierre SCH 1695 80s1 8w0 76s1 47w1 5s0 35w0 41s0 3.0 16.0 26.0
54 Klink Elke 1439 7w0 88s1 42w1 39s1 9w0 34s0 36w0 3.0 15.0 27.0
55 Marzadori Jean SCH 1656 90s1 22w0 60s1 21w0 47s 45w0 51s 3.0 14.0 22.5
56 Donini Carlo SCH 1522 19w0 87s1 27w0 63s1 39w1 26s0 42w0 3.0 13.0 24.5
57 Ketani Yannis DUD 1309 22s0 90w1 46s0 69w1 40w1 33s0 29s0 3.0 13.0 22.5
58 Wintrich Christian 1476 1s0 65w1 26w0 71s1 33w0 64s1 30s0 3.0 12.0 27.0
59 Ketani Mehamend DUD 1450 10s0 51w1 28s0 70w1 36w0 71s1 40w0 3.0 12.0 25.5
60 Kintzel Marc 1200 12w0 62s1 55w0 42s1 31w0 75s1 32s0 3.0 12.0 25.0
61 Rehlinger Rouven SCH 1342 5s0 84w1 16s0 77w1 37s0 51w0 79s1 3.0 11.0 23.5
62 Bdinger Philippe 1000 29s0 60w0 79s1 76w1 32s0 72w1 37s0 3.0 11.0 21.5
63 Kolb Claire DUD 1239 67s0 81w1 37s0 56w0 84s1 41w0 77s1 3.0 10.0 19.0
63 Loic Franois 1000 43s0 76w0 82s1 73w1 29s0 58w0 78s1 3.0 10.0 19.0
65 Kremer Gilbert DUD 1200 39w0 58s0 86w1 34s0 66w1 42s0 81w1 3.0 9.0 21.0
66 Siebentaler Tom 1000 46s0 73w1 32s0 48w0 65s0 82w1 76s1 3.0 9.0 20.5
67 Bishop Peter ERR 1801 63w1 40s1 20w 19s0 15w0 31s0 47w0 2.5 15.5 28.5
68 Ludewig Daniela SCH 1503 20w0 71s1 17w0 74s1 30w0 70s 50w0 2.5 11.0 24.5
69 Kintzel Robert 1000 75w0 85s1 40w0 57s0 74w 87s1 49w0 2.5 9.5 17.5
70 Foetz Emmanuel 1000 30s0 47w0 85w1 59s0 78s1 68w 48s0 2.5 9.0 20.0
71 Schmalen Pascal ECH 1200 6s0 68w0 90s1 58w0 81s1 59w0 73s 2.5 8.5 18.5
72 Kremer Gilles 1000 33w0 52s 18w0 85s1 23w0 62s0 84w1 2.5 8.0 23.0
73 Meisch Jean-Paul ERR 1411 25w0 66s0 88w1 64s0 50w0 80s1 71w 2.5 7.5 19.0
73 Kremer Nadine DUD 1200 45s0 48w0 81s1 68w0 69s 52w0 85w1 2.5 7.5 19.0
75 Goergen Willi WAS 1566 69s1 21w0 77s1 6w0 35s0 60w0 52s0 2.0 12.0 25.0
76 Fandel Yves JUN 1317 27w0 64s1 53w0 62s0 80w1 39s0 66w0 2.0 9.0 22.0
77 Greger Katharina 1000 15w0 83s1 75w0 61s0 87w1 40s0 63w0 2.0 9.0 20.0
78 Blaise Julie ECH 1245 17w0 89s1 36w0 38s0 70w0 86s1 64w0 2.0 8.0 20.5
79 Conrad Michael 1085 34w0 49s0 62w0 89s1 42w0 83s1 61w0 2.0 6.0 20.5
80 Kolb Fernand 1000 53w0 50s0 83w1 41s0 76s0 73w0 87w1 2.0 6.0 18.0
81 Gillen Silvie 1000 40w0 63s0 74w0 88s1 71w0 89s1 65s0 2.0 6.0 17.0
82 Hoffmann Neil 1200 26w0 38s0 64w0 86s0 89w1 66s0 88w1 2.0 4.0 17.0
83 Meisch Tanguy ERR 1300 14s0 77w0 80s0 52s0 88w1 79w0 86s1 2.0 4.0 16.5
84 Gonner Patrick 1000 36w0 61s0 87w1 49s0 63w0 85s 72s0 1.5 6.0 18.5
85 Kolb Jean DUD 1200 21s0 69w0 70s0 72w0 90s1 84w 74s0 1.5 4.0 16.0
86 Ramdedovic Amer 1000 24s0 35w0 65s0 82w1 51s0 78w0 83w0 1.0 4.0 20.5
87 Bajon Jrme ECH 1200 28s0 56w0 84s0 90w1 77s0 69w0 80s0 1.0 4.0 15.0
88 Kremer Michle 1000 16s0 54w0 73s0 81w0 83s0 90w1 82s0 1.0 2.0 16.5
89 Lorin Franois 1000 37s0 78w0 51s0 79w0 82s0 81w0 90s1 1.0 1.0 15.5
90 Schomer Vic 1000 55w0 57s0 71w0 87s0 85w0 88s0 89w0 0.0 0.0 13.0