2e Coupe Antoine Piscitelli  
Differdange 21.12.2002                  
Rang Teilnehmer ELO Verein 1 2 3 4 5 6 7 Pkte Sum MiBu
1 Hisette Christophe 2044 Differdange 48w1 6s1 16w1 27s1 9w1 3s1 4w 6.5 27.5 23.0
2 Wagner Carlo 1803 Differdange 62w1 9s0 44w1 30s1 17w1 11s1 6w1 6.0 22.0 20.0
3 Gengler Pierre 2082 Differdange 42w1 22s1 7w1 9s 11w1 1w0 12s1 5.5 24.0 22.5
4 Jeitz Christian 2054 Differdange 33s1 18w 31s1 10w 37s1 20w1 1s 5.5 22.5 20.0
5 Spartz Guy 1910 Differdange 55w1 14s0 43w 54s1 21w1 19s1 9w1 5.5 19.5 17.5
6 Rastoder Selim 1803 Esch 65s+ 1w0 50s1 33w1 8s1 10w1 2s0 5.0 21.0 21.5
7 Ludewig Robert 1894 Schifflange 53s1 21w1 3s0 15w1 10s0 30w1 20s1 5.0 20.0 20.5
8 Goerens Paul 2067 Differdange 43w1 41s1 27w0 16s1 6w0 39s1 24w1 5.0 20.0 18.0
9 Azorit Luis 2018 Dommeld.-Beggen 23s1 2w1 15s1 3w 1s0 28w1 5s0 4.5 22.0 25.5
10 Monaville Guy 2128 Perl 35w1 13s 14w1 4s 7w1 6s0 17w 4.5 20.5 23.5
11 Hartung Jerry 2101 Differdange 25s1 28w1 37s 13w1 3s0 2w0 32s1 4.5 20.5 21.0
12 Jeitz Olivier 2012 Differdange 44w1 16s0 26w1 21s 18w1 13s1 3w0 4.5 19.0 21.5
13 Kirsch Laurent 1833 Differdange 39s1 10w 29s1 11s0 23w1 12w0 28s1 4.5 19.0 20.0
14 Steil-Antoni Fiona 1759 Differdange 60s1 5w1 10s0 28w0 33s1 34w1 15s 4.5 18.5 19.5
15 Dahm Ren 1736 Nordstad 24w1 63s1 9w0 7s0 41w1 27s1 14w 4.5 18.5 19.5
16 Sabotic Rameza 1800 Esch 61s1 12w1 1s0 8w0 42s1 29w 37s1 4.5 18.0 19.0
17 Schweitzer Marc 1940 Guenange 30s0 56w1 25s1 38w1 2s0 22w1 10s 4.5 17.5 19.0
18 Serban Vlad 1804 Bonnevoie 52w1 4s 19w0 49s1 12s0 31w1 29s1 4.5 17.0 18.0
19 Mauquoi Rudi 2074 Differdange 31s 30w1 18s1 37w 28s 5w0 25s 4.0 18.5 19.0
20 Schlter Yves 2108 Differdange 26w0 45s1 49w1 32s1 27w1 4s0 7w0 4.0 18.0 19.0
21 Lookwood William 1780 GK 3000 40w1 7s0 57w1 12w 5s0 23s 39w1 4.0 16.0 19.5
22 Piscitelli Jos 1810 Belvaux 51w1 3w0 23s0 46s1 26w1 17s0 45w1 4.0 15.0 18.5
23 Muller Christophe 1620 Hayange 9w0 62s1 22w1 42s 13s0 21w 38s1 4.0 15.0 18.5
24 Stull Norbert 2123 Differdange 15s0 59w1 38s0 44w1 31s1 37w1 8s0 4.0 15.0 17.0
25 Leyder Alphonse 1707 Perl 11w0 51s1 17w0 57s1 32w 36s1 19w 4.0 14.0 18.0
26 Conrardy-Janssen Clementine 1730 Esch 20s1 37w0 12s0 47w1 22s0 56w1 40s1 4.0 14.0 17.0
27 Marzadori Edmond 1878 Schifflange 58s1 38w1 8s1 1w0 20s0 15w0 33s 3.5 18.5 20.0
28 Felix Paulo 1829 Esch 46w1 11s0 48w1 14s1 19w 9s0 13w0 3.5 17.5 20.5
29 Ramdedovic Delija 1869 Schifflange 49w 54s1 13w0 43s1 39w 16s 18w0 3.5 16.0 17.5
30 Schoetter Robi 1577 Differdange 17w1 19s0 41w1 2w0 38s1 7s0 35w 3.5 15.5 20.0
31 Agovic Esad 1661 Bonnevoie 19w 36s1 4w0 40s1 24w0 18s0 51w1 3.5 14.5 19.0
32 Noirel-Rousselot Loc 1800 Tressange 46s1 55w1 20w0 25s 48s1 11w0 3.5 14.5 15.5
33 Agovic Enes 1655 Schifflange 4w0 52s1 63w1 6s0 14w0 41s1 27w 3.5 13.5 18.5
34 Molinari Jean-Marc 1890 Hayange 54w 49s0 40w 55s1 35w 14s0 48w1 3.5 12.5 13.5
35 Steil Raymond 1744 Esch 10s0 50w0 64s1 51w1 34s 40w 30s 3.5 12.0 15.0
36 Breden Steve 1818 Differdange 59s 31w0 39s0 58w1 49s1 25w0 50s1 3.5 11.5 13.5
37 Hoegener Claude 1838 Differdange 45w1 26s1 11w 19s 4w0 24s0 16w0 3.0 17.5 21.0
38 Detilloux Geoffroy 1750 Luxembourg 1915 57w1 27s0 24w1 17s0 30w0 43s1 23w0 3.0 14.0 18.0
39 Linster Philippe 1472 Esch 13w0 42s 36w1 63s1 29s 8w0 21s0 3.0 13.5 18.5
40 Ley Christopher 1200 Nordstad 21s0 53w1 34s 31w0 54w1 35s 26w0 3.0 12.5 17.0
41 Bishop Peter 1806 Esch 64s1 8w0 30s0 56w1 15s0 33w0 52s1 3.0 12.0 16.0
42 Sequeira Ivo 1684 Differdange 3s0 39w 59s1 23w 16w0 45s0 60w1 3.0 11.0 16.5
43 Marzadori Jean 1658 Schifflange 8s0 64w1 5s 29w0 50s 38w0 58s1 3.0 11.0 16.0
44 Origer Muriel 1586 Bonnevoie 12s0 61w1 2s0 24s0 46w 50w 56s1 3.0 9.5 16.0
45 Donini Carlo 1485 Schifflange 37s0 20w0 47s0 61w1 64s1 42w1 22s0 3.0 9.0 14.5
46 Weirich Eric 1450 Differdange 28s0 32w0 61s1 22w0 44s 55s 54w1 3.0 8.5 14.0
47 Piotrowski Alexandre 1280 Tressange 48s0 45w1 26s0 53w 54s 55w1 3.0 8.5 12.0
48 Serban David 1634 Bonnevoie 1s0 47w1 28s0 50w 52s1 32w0 34s0 2.5 11.0 16.0
49 Kessler Lucien 1531 Esch 29s 34w1 20s0 18w0 36w0 51s0 61w1 2.5 10.5 17.0
50 Ludewig-Gambucci Daniela 1516 Schifflange 63w0 35s1 6w0 48s 43w 44s 36w0 2.5 10.5 15.5
51 Schram Philippe 1311 Differdange 22s0 25w0 60s1 35s0 55w 49w1 31s0 2.5 8.5 15.5
52 Kirsch Fabienne 1219 Differdange 18s0 33w0 58s 59w1 48w0 53s1 41w0 2.5 8.5 13.5
53 Hartung Fred 1562 Differdange 7w0 40s0 54w0 62s1 47s 52w0 57w1 2.5 6.5 12.5
54 Mikolajezak Dominique 1551 Arlon 34s 29w0 53s1 5w0 40s0 47w 46s0 2.0 9.5 16.0
55 Lamberty Michel 1568 Perl 5s0 60w1 32s0 34w0 51s 46w 47s0 2.0 8.5 15.5
56 Brachmann Nicolas 1524 Esch 17s0 62w1 41s0 57w1 26s0 44w0 2.0 8.0 13.5
57 Wolter Michel 1200 Nordstad 38s0 58w1 21s0 25w0 56s0 64w1 53s0 2.0 8.0 13.5
58 Minguet Jean-Michel 1537 Perl 27w0 57s0 52w 36s0 59w 62s1 43w0 2.0 6.0 13.0
59 Besseling Bernard 1407 Perl 36w 24s0 42w0 52s0 58s 60w0 64s1 2.0 6.0 13.0
60 Mithati Mulic 1200 n.l. 14w0 55s0 51w0 64w0 s+ 59s1 42s0 2.0 5.0 10.5
61 Kirsch Graldine 1200 Differdange 16w0 44s0 46w0 45s0 62w s+ 49s0 1.5 3.5 13.0
62 Kirsch Christiane 1200 Differdange 2s0 23w0 56s0 53w0 61s 58w0 s+ 1.5 2.5 12.0
63 Hengel Guy 1856 Wasserbillig 50s1 15w0 33s0 39w0 1.0 7.0 9.0
64 Mauquoi Cdric 1300 Differdange 41w0 43s0 35w0 60s1 45w0 57s0 59w0 1.0 4.0 13.0
65 Daleiden Luc 1200 Nordstad 6w- 0.0 0.0 0.0